Wezuwiusz i Capri- historia wiecznej miłości

Zachód Słońca Kampania

WEZUWIUSZ I CAPRI – ROMANTYCZNA LEGENDA

Szukasz romantycznego miejsca we Włoszech? Wezuwiusz i Capri … Przeczytaj historię nieszczęśliwej miłości dwojga nieszczęśliwych kochanków, starą legendę neapolitańską, która opowiada jak Wezuwiusz i Capri dali swoje imiona uroczym zakątkom Kampanii. Znany na cały świat niebezpieczny wulkan, który ciągle grozi okolicznym mieszkańcom swoim gniewem i piękna magiczna wyspa. Wszystko otoczone szmaragdowym ciepłym morzem… Cudowne miejsca na wakcje, romantyczna wycieczkę lub ślub

WEZUWIUSZ I CAPRI. HISTORIA JEDNEJ MIŁOŚCI…

Bardzo dawno, dawno temu, w pięknej malowniczej Campanii żyło dwoje młodych, głęboko w sobie zakochanych ludzi. On, miał na imię Wezuwiusz i był kawalerem o bardzo nieokiełznanym i ognistym charakterze. Przystojny młody zabijaka, zawsze gotowy wybuchnąć gniewem, wdać się w bójkę lub inne kłopoty.

Ona, urocza, młodziutka dziewczyna, czuła i delikatna, łagodna i słodka- nosiła imię  Capri.

Choć ich charaktery były tak różne, od chwili kiedy poraz pierwszy się spotkali coś ich nieustannie przyciągało ku sobie. Magnetyzm serca, przeznaczenie, które z czasem zmieniły się w głębokie przywiązanie i miłość. Miłość odmieniła Wezuwiusza, który pod wpływem ukochanej stał się najlepszym wśród ludzi. Nauczył się kochać bez zastrzeżeń i akceptować  prawo kompromisu, które rządzi każdą miłością.

Dzień po dniu wzajemna więź, która ich  łączyła, stawała się coraz silniejsza, coraz bardziej nieokiełznana.

Niestety ich los został pokrzyżowany przez zwaśnionych krewnych  kochanków. Rodziny młodych ludzi od lat dzieliły zadawnione żale i starożytna nienawiść. Rodzice pięknej Capri nie tylko nie zezwolili na małżeństwo, ale by położyć kres historii  postanowili wysłać dziewczynę daleko, za morze.

Zrozpaczona Capri nie umiała zaakceptować tego wyboru, tracąc Wezuwiusza traciła własną duszę, nie mogła żyć z dala od niego. Wypłakując oczy, patrząc na coraz bardziej oddalający się brzeg i stojącego na nim Wezuwiusza podjęła desperacką decyzję i rzuciła się w fale morskie. Martwa, ale blisko niego… nie była w stanie przeżyć rozstania.  Legenda głosi, że właśnie tam, gdzie zmarła zakochana dziewczyna, z fal morskich wyłoniła sie  zielono-niebieska wyspa: wyspa Capri.

HISTORIA WEZUWIUSZA

Straszna, okrutna i bezsensowna śmierć ukochanej otworzyła czarny niszczycielski krater w jego duszy, uwolniła całą pasję i namiętność z jego serca zmieniając je w straszny gorący ból, który obrócił sie w niszczycielską ognistą złość. Miłość w jego sercu n ie zniknęła, ale w jego ciele zagotował się gniew i przejął tę jego część, którą tylko słodka Capri potrafiła ujarzmić.

Młody człowiek zaczął wyrzucać z siebie gorące westchnienia a, parzące łzy żalu były gorące jak lawa.  Zmienił się w wysoki, ogromny i majestatyczny szczyt, w którego wnętrzościach płonie niespożyty i niezaspokojony ogień wiecznej miłości.

Do dziś stoi na brzegu, naprzeciw swej ukochanej, pięknej i słodkiej Capri, którą widzi codziennie, ale której z powodu okrutnego losu nigdy nie osiągnie. Odgrodzony morzem od miłości swego życia i zmuszony do wiecznej samotności, zniecierpliwiony i spragniony drży z emocji.  Co pewien czas, emocje stają się zbyt silne. Wtedy żal Wezuwiusza zamienia się w gorący gniew i urazę, a łzy uwalniają się strumieniem wrzącej lawy.

Wezuwiusz i Capri… tak blisko i tak daleko od siebie, w jedym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych zakątków Włoch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
 Fotograf ślubny w Wenecji

Wybieramy fotografa ślubnego – ślub we Włoszech Fotograf ślubny w Wenecji- czyli Wenecja i Dolomity w obiektywie  Wenecjanina. Fotograf ślubny...

Zamknij