Udana ślubna sesja zdjęciowa – ślub we Włoszech

Palnujesz ślub we Włoszech? Nie zapomnij o zaplanowaniu ślubnej sesji zdjęciowej!

Oto kilka przydatnych wskazówek, jak zaplanować udaną ślubną sesję zdjęciową i uzyskać doskonałe zdjęcia

Udana ślubna sesja zdjęciowa
Dobry fotograf ślubny to warunek udanej sesji zdjęciowej.

Marzysz o tym by twój ślub we Włoszech był doskonały i niezapomniany? Miejsce już masz- Włochy! Ale aby ślub pozostał na długo w naszej pamięci nie możesz zapomnieć o fotografie ślubnym! Udana śluba sesja zdjęciowa to klucz to udanych wspomnień!

Ceremonia ślubna to ukoronowanie wasze miłości, waszego marzenia o byciu razem i początek nowej drogi życia… To romantyczna strona ceremonii. Prawda jest jednak taka, że ten jedyny dzień Nowożeńcy często planują z wielką dokładnością i determinacją. Wszystko tak by był naprawdę doskonały i pozostał w pamięci wszystkich… Wspaniała location na ceremonię ślubną, suknia, wykwintne jedzenie, samochody, droga i elegancka suknia ślubna, szykowny garnitur, przepiękne kwiaty…

Pamiętajcie jednak, że by wszyscy naprawdę zapamiętali ten dzień musicie tez zadbać o jego uwiecznienie! W czasach zdjęć digitalnych, smartfonów, FB, Instagramu i Youtube – nigdy nie było tak prosto udokumentować ważne wydarzenie. A jednocześnie tak trudno zrobić to naprawdę dobrze.

Aby wasz ślub pozostał naprawdę niezapomniany musicie zadbać o odpowiedniego fotografa, który wykona profesjonalne zdjęcia. Udana ślubna sesja zdjęciowa to prawdziwy klucz do sukcesu.

Profesjonalny fotograf, prawdziwym profesjonalnym aparatem fotograficznym (którego nie należy porównywać z najlepszym nawet telefonem) uchwyci najpiękniejsze momenty  ceremonii. Chwile, które pozostaną na zawsze zapisane w pamięci dwojga kochanków.

 

Fotograf ślubny
Profesjonalne zdjęcia, wykonane dobrym sprzętem będą wspaniałą pamiątką ze ślubu, którą zachowacie na zawsze.

Udana ślubna sesja zdjęciowa. Kilka rad, jak uniknąć najczęstszych błędów.

Udana ślubna sesja fotograficzna musi zostać zaplanowana, własnie poto by była udana!! Jeżeli nie chcecie sami zajmować się palanowaniem zdjęć to, zostawcie tą sprawę waszemu organizatorowi ślubnemu. Ważne jest by przed ślubem, oczywiście jeżeli to możliwe, spotkać się wcześniej z fotografem i razem zaplanować detale. Fotograf powinien poznać każdy szczegół wesela, aby lepiej zaplanować różne momenty sesji zdjęciowej i przygotować odpowiedni sprzęt i filtry czy flesze. Podczas tego spotkania, z fotografem, lub waszym organizatorem ślubnym wyobraźcie sobie przebieg dnia ślubu. Ustalcie też styl oraz w jaki sposób chcielibyście zostać przedstawieni na zdjęciach oraz czas trwania sesji zdjęciowej. Jeśli fotograf zostanie wcześniej poinformowany, będzie wiedział, kiedy robić zdjęcia, ale przede wszystkim jak.

 

Ślubna sesja zdjęciowa
Profesjonalny fotograf uchwyci każdy moment ceremonii ślubnej.

Ślubna Sesja zdjęciowa- pakiety czasowe

Decydując się na ślub zagranicą często wykupujesz już gotowy pakiet zdjęciowy: 1,2, 3 czy więcej godzin. Jeżeli zdasz się na twojego organizatora, który zna miejsce i przebieg ceremonii oraz miejsce ceremonii, zaplanuje on w jak najlepszy sposób waszą sesję fotograficzną. Sesja nie musi być długa by być bogata w naprawdę dobre zdjęcia. Wybierając krótką sesję zdjęciową (np. godzinną) miejcie jednak świadomość, że jej cena może być porównywalna do 2/3 godzinnej. Po prostu pierwsza godzina pracy jest najdroższa. Fotograf musi przygotować sprzęt, dojechać na ceremonię, czyli i tak traci kilka godzin. Więc może czasami warto zaszaleć i zdecydować się na dłuższy seans. Dłuższ sesja ma też inne zalety: będziecie bardziej wyluzowani i nie będziecie ciągle patrzeć na zegarek. Stanowczo odradzam też tzw. sesje oszczędnościowe, czyli fotograf ma teraz czas, więc zrobimy fotki na kilka godzin przed prawdziwym ślubem, bo będzie taniej. Tak będziecie mieli zdjęcie w strojach ślubnych ze ślubu we Włoszech! Ale to nie będą fotografie z Waszego Ślubu!! Uwierzcie mi! Wiem z doświadczenia, że zdjęcia zrobione podczas ceremonii oddają tysiące emocji: zdenerwowanie przed ceremonią, urok ślubowania i szczęście. Te fotografie są zupełnie inne!!! A dobry fotograf zdoła uchwycić wiele takich momentów.

Polecana opcja: dłuższa sesja, nie musi być to cały dzień, wystarczy tylko kilka godzin, które uchwycą najważniejsze dla was chwile. Ostatnie przygotowania, zdjęcia w waszym hotelu lub ogrodzie willi, błogosławieństwo, spacer lub przejazd do ślubu, miejsce samej ceremonii. Po uroczystości można zaplanować  dodatkową sesję, np. spacer po Rzymie lub Wenecji, restaurację, wesele, cięcie tortu…

Zdjęcia pozowane czy reportażowe

Część zdjęć będzie pozowana, musicie być na to przygotowani. Fotograf zasugeruje wam pozy, ruchy, wybierze lepszy profil, tak by jego zdjęcia były w stanie wydobyć wasze naturalne piękno. Fotograf, który zna miejsce dodatkowo zaproponuje miejsca sesji zdjęciowej i rozplanuje ją w czasie. Przecież ślub we Włoszech robi się też by mieć piękne ujęcia, np. sławnych weneckich mostków, balkonu Julii w Weronie czy malowniczego Jeziora Garda.

Jeżeli planujecie większą ceremonię możecie też zdecydować się na dwóch fotografów, dla Was i waszych gości, zapewni to też wam ujęcia robione z różnych ujęć.

Kolejna ważna sprawa: ustalcie z fotografem kiedy, w jakim formacie i w jakiej formie przekaże Wam zdjęcia. Czy fotografie zostaną wyretuszowane i ile zdjęć ostatecznie otrzymacie (wyretuszowanych i surowych). Możecie też zdecydować się na profesjonalny album fotograficzny, duży, klasyczny, oprawny w skórę i jego mniejsze kopie dla rodziców i przyjaciół.

Wreszcie, kiedy zdjęcia są już gotowe, możecie zaprezentować je w mediach społecznościowych i pochwalić się Najpiękniejszym Dniem Waszego Życia (głowa fotografa by na zdjęciach wyglądał właśnie tak 😊))

 

4 thoughts on “Udana ślubna sesja zdjęciowa – ślub we Włoszech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ślub na plaży: Sardynia
Ślub na plaży w Słonecznej Italii

Czy może być coś romantyczniejszego niż ślub na plaży w Słonecznej Italii! Ślub na plaży to trend ślubny, który nie...

Zamknij