Jak zaplanować budżet na ślub we Włoszech

Zanim zaczniecie organizować ślub we Włoszech zastanówcie się nad waszym budżetem.

Jak zaplanować budżet ślubu we Włoszech?

Ja zaplanować budżet na ślub we Włoszech, kilka porad wedding plannera

Planujecie ślub we Włoszech. Zastanówcie sie nad finansami. Warto wszystko zaplanować z uwagą na drobne szczegóły, w tym przede wszystkim budżet na ślub we Włoszech.  Proponujemy to zrobić z dużym wyprzedzeniem. To kluczowy element do organizacji ślubu w szczególności jeśli jest mowa o ślubie w innym kraju np.Włochy, gdzie waluta ma inną wartość niż w Polsce.

Ustalenie funduszy

Ustalcie na początku z waszym narzeczony jakim budżetem dysponujecie. Przedstawcie propozycję i konkretny plan rodzinie, która może będzie skłonna coś dołożyć. Po zebraniu wszystkich środków  sprawdźcie jaka jest stawka danej waluty na ten czas. To pierwszy wskaźnik ile co was może kosztować.  Przelicznik pln na euro to około 4 razy więcej. Więc zamówienie na przykład bukietu dla Pani Młodej, czy przyjęcia w restauracji należy przeliczyć zgodnie z danym kursem waluty. Nie możecie się spodziewać, że usługi będątyle samo kosztować co w waszym kraju. I tu ważne jest postawienie sobie pierwszego pytania dlaczego chcę zorganizować ślub we Włoszech i czy stać mnie na to?

Cel ślub czy oszczędność?

Ślub wiadomo, to ważne wydarzenie w życiu. Jedyne w swoim rodzaju. A ślub w innym kraju takim jak Włochy dodaje dodatkowych emocji. Więc zadajcie sobie pytanie, czy ma to być rzeczywiście ten jedyny dzień w twoim życiu czy kombinowanie i oszczędzanie na wszystkim? Zastanówcie się. Nie chcecie dużej ceremonii i setek gości, nie ma problemu. Ale uwierzcie mi to jedyny dzień w życiu, nie chodzi o wydawanie tysięcy euro, ale zaplanujcie to wydarzenie z pewną godnością.

Budżet na ślub we Włoszech – plan i lista usług

 

 

 

 

Po podjęciu decyzji na organizuję ślubu we Włoszech podzielcie wasz budżet na poszczególne usługi zapisując to w notesie, tak żeby wam nic nie umknęło. Po odliczeniu kowoty na suknię ślubną i garnitur pierwszym i pewnym wydatkiem przy organizacji ślubu we Włoszech jest koszt za przygotowanie dokumentów ,zamówienie daty i opłata  ślubu w USC włoskim. Kolejne wydatki to są usługi wiążące się z transportem, pobytem, przyjęciem i usługi dodatkowe takie jak fryzjer, fotograf, florysta, muzyka  itp.

Dobra jakość i profesjonalizm

Wiadomo, że Włochy to drogi kraj i nie możecie się spodziewać ” polskich cen”. W internecie jest mnóstwo podchwytliwych ofert, sprawdzicie je zanim na coś się zdecydujecie. Planując ślub we Włoszech trzeba się z tym liczyć, że będzie on was trochę więcej kosztował niż w waszym kraju. A jeśli zależy wam na jakości, najlepszym rozwiązanie jest zwrócenie się do doświadczonego wedding plannera, który zna teren jak własną kieszeń i wie jak się na nim poruszać.

Ślub we Włoszech- dlaczego warto skorzystać z usług doswiadczonych specjalistów

Zapewniam was, że lepiej zapłacić komuś kto się na tym zna niż organizować samemu z wieloma problemami i stratą wielkiej ilości czasu, chyba że to wasza wielka pasja. Z doświadczenia wiemy i nie polecamy pomocy tzw. znajomych, którzy tam byli i znają miejsce lepiej niż własny kraj. Jest to dobre rozwiązanie na wycieczkę z przygodami, ale nie na ślub. Po pierwsze zwracając się do profesjonalisty jesteście zabezpieczeni jego gwarancjami, których wasz znajomy nie ma. W przypadku np. problemów z dokumentami zadzwoni do urzędu, porozmawia z urzędnikiem, który na przykład ma zły dzień lub nie jest doinformowany w ustawach i się upiera nad czymś co nie istnieje (a takie przypadki bywają i nawet często) i go przekona o słuszności, bez dawania mu do zrozumienia, że nie ma racji.  Po drugie doświadczony weeding planer posługuje się wielką bazą danych, ma swoje sprawdzone kontakty i usługodawców, z którymi współpracuje i może wam zaproponować ciekawsze rozwiązania niż te, które jesteście w stanie sami sobie załatwić. Wysłucha, poradzi i wybierze razem z wami najlepsze propozycję. Oczywiście jest to jego praca więc słuszne jest żeby był za nią wynagrodzony. Najlepiej takie szczegóły ustalić na samym początku współpracy. Szczerość i jasność  przy współpracy to gwarancja udanej imprezy i dobrych wspomnień nawet z okresu przygotowań.

Dobra organizacja to ograniczony czas i koszty

A zapewniamy was, że i tako was to mniej wyniesie niż organizacja na własną rękę. Po pierwsze ograniczacie swój czas na wyszukaniach w internecie miejsc ceremonii i przyjęcia, wszystkich usług, które was interesują i telefonach, jeśli znacie język. W większości przypadków Włosi porozumiewają się tylko po włosku. Bywa też, że konieczna jest wasza obecność przed ślubem w celu skontrolowania czy wszystko jest tak jak należy. I to też podchodzi pod wasze wydatki, które w większości przypadktów nie są wstępnie liczone a wychodzą w czasie.

Więć jak ma wyglądać ten wasz jedyny dzień w waszym życiu jak kolorowa bajka czy jak droga przez mękę? Doświadczony wedding planner.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ŚLUB W DOLOMITACH

Kochasz góry? Zdecyduj się na ślub we Włoskich Dolomitach. Kochasz góry i szukasz wymarzonego miejsca na swój ślub? Wybierz ślub...

Zamknij