Ślub we Włoszech, fotograf polski czy włoski?

Ślub we Włoszech. Jak wybrać fotografa?

Podczas wyboru fotografa należy pamiętać, że każdy fotograf czy to będzie wasz najbliższy przyjaciel z Polski czy fotograf na zamówienia, robi zdjęcia według swoich przyzwyczajeń i umiejętności. Starajcie się na początku zrozumieć jakie zdjęcia i jakim sprzętem wykonuje dany fotograf zanim zaczniecie ustalać szczegóły. Poproście go albo waszego wedding planner o jego photobook.

Dużym ryzykiem jest prosić fotografa amatora o wykonanie sesji profesjonalnej tylko z tego względu, że jest waszym przyjacielem, albo na przykład fotografa studyjnego do zdjęć w plenerze.

Ustalcie na początku z waszym partnerem jakie zdjęcia chcecie i w jakiej formie. To zaoszczędzi wam w wyborze i czasie.

Fotograf polski czy włoski ?

Często rozwiązanie oszczędnościowe ( przyjaciel rodziny) może się okazać nietrafnym wyborem.

Ważnym aspektem tego wyboru jest znajomość miejsca, w którym zamierza się zorganizować ceremonię z sesją zdjęciową. Bez tej znajomości to strata czasu. Na przykład w wielkich metropoliach takich jak Rzym przy ograniczonym czasie sesji dobra znajomość miejsca to duży plus i więcej zdjęci dla was. Udana sesja zdjęciowa w Wenecji wymaga dużej znajomości miejsca i logistyki.

Dużo firm oferuje darmowy serwis fotograficzny tylko w zamian za zwrot kosztów podróży i zezwolenie na wykorzystanie zdjęć we własnych reklamach.

To może być bardzo dobra okazja, ale czasami ryzykowna. Sprawdzicie dobrze kwalifikacje fotografa i co dokładnie wam oferuje i jaki będzie koszt końcowy serwisu. Zweryfikuj czy wybrany fotograf zna miejsca waszej ceremonii i sesji zdjęciowej.

Fotografowi znającemu język włoski, okolice, mieszkańców, lokalne usługi, obyczaje jest łatwiej zorganizować dobrą sesję zdjęciowa.

Czy warto poza tym ryzykować piękne wspomnienia tylko po to żeby zaoszczędzić, zlecając to przypadkowej osobie z mało profesjonalnym sprzętem. Nie dajcie się wciągną w pułapkę super nowoczesnego telefonu waszego wujka.

 

Jak widzicie jest wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę. Przy samodzielnej organizacji ceremonii zapomina się często o ważnych elementach tak jak wybór fotografa lub po prostu odkłada na ostatnią chwilę z pozoru banalny aspekt, ale jakże widoczny w czasie.

 

Najlepiej w takim przypadku skierować się o pomoc do dobrego i doświadczonego wedding plannera.

 

 

 

 

3 thoughts on “Ślub we Włoszech, fotograf polski czy włoski?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ślub we Włoszech low cost.

Ślub we Włoszech low cost. Jak to zrobić żeby zaoszczędzić bez rezygnacji z niczego? Pomysły jak zaoszczędzić na strojach ślubnych,...

Zamknij