ŚLUB W DOLOMITACH

Kochasz góry? Zdecyduj się na ślub we Włoskich Dolomitach.

Kochasz góry i szukasz wymarzonego miejsca na swój ślub? Wybierz ślub w Dolomitach, najpiekniejszych włoskich górach.

Dolomity to jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Europie. Wspaniałe widoki, zapierające dech w piersiach panoramy, zamki, zabytkowe wille, malownicze jeziora. Znajdziesz tutaj poprostu wszystko o czym można zamarzyć.  Kolejną zaletą Dolomitów jest bardzo bogata oferta hotelowa. Znajdziecie też tutaj bardzo dużo klimatycznych restauracji, które serwują smakowite regionalne dania, nie oddalne za bardzo od polskiej tradycji kulinarnej. Nie będziecie więc mieć zbyt dużych problemów z doborem menu ślubnego dla gości.

Ślub w Dolomitach. Zdjęcie wykonane przez Wladimiro Speranzoni

 

Ślub w Dolomitach- ceremonia i wesele na zamku

Miłośnikom historycznych klimatów proponujemy ceremonie na średniowiecznym zamku, z którego rotacza się wspaniały widok leżącą u jego stóp Dolinę. W niektórych zamkach można celebrować ceremonie ślubne i od razu zorganizować przyjęcie i noclegi dla gości. To bardzo wygodna opcja jeżeli planujecie dużą ceremonię ślubną i większą ilość zaproszonych.

 

Ślub na zamku w Dolomitach
Zamek w Dolomitach może być sugestywnym miejscem na Wasz ślub

Ślub w Dolomitach- Schronisko

Prawdziwym traperom proponujemy ceremonię w schronisku górskim. Można tam zorganizować ceremonię ślubną razem z przyjęciem w stylu country z griliatą i tradycyjnym górskim jedzeniem.

Jeżeli decydujecie się na ceremonię ślubną w zimie, potem możecie zorganizować kulig lub jazdę skuterami śnieżnymi.

Miejsce godne polecenia- Cortina d’Ampezzo, perła Dolomitów, jeden z najsławniejszych włoskich kurortów (niestety równiez najdroższy). Dzięki elastyczności władz gminnych, tutaj naprawdę możecie spełnić Wasze marzenia o niezwykłym ślubie. Ceremonie można celebrować nie tylko w sercu miasteczka ale także w luksusowym hotelu i schroniskach  na wysokości 2250 n.p.m. z Tofanami w tle!!

Ślub w górach- jak wybrać miejsce

Ślub w schronisku górskim, mimo, że brzmi tak swojsko, może mieć niestety jedną wadę- dość wygórowane koszty. Planując budżet ceremonii weźcie pod uwagę , że nie tylko wy i wasi goście bedziecie się wspinać, ale również urzędnik z USC, tłumacz, fotograf… To niestety może wiązać się z wysokimi opłatami dodatkowymi.

Jeżeli jednak zależy wam na ślubie w Dolomitach, ale nie chcecie za bardzo nadwyrężać budżetu możecie poprostu zdecydować się na ceremonię w Urzędzie Stanu Cywilnego w jednej z licznych górskim miejscowości.

Warta polecenia jest na przykład stolica regionu Trydent.  Piękne miasto położone u stóp Dolomitów na wysokości 560 n.p.m. Na skalistej wyżynie pomiędzy ośrodkiem narciarskim Monte Bondone i romantyczną Doliną Jezior. Stare miasto z romańską katedrą i romantyczną fontanną Neptuna, zamek Buonconsiglio a w tle groźne Dolomity. Inne godne polecenia miejsca to Rovereto, Bresanone, Folgaria.

Ślub w Dolomitach – Jezioro Garda

Ślub nad Jeziorem Grada z Dolomitami w tle.

Ślub w Dolomitach to może być też ślub na zboczu Monte Baldo lub na północnym brzegu Jeziora Garda w okolicach Arco, miejscu ulubionym przez wszystkich alpinistów. jezioro Garda oferuje wiele przepieknych miejsc na ceremonie ślubne, a w tle znajdziecie zawsze Dolomity. Kolejną zaletą gardy jest bardzo przyjemny, łagodny klimat.

Ślub w Dolomitach- o czym pamiętać

Planując ceremonię ślubną w Dolomitach,  musicie się liczyć ze specyfiką tego regionu. Dolomity to naprawdę wysokie góry, ze szczytamio wyskości 2-3 tysięcy metrów. Charkteryzujące się specyficznym ukształtowaniem oraz klimatem. Bardzo przyjemnie jest tam w lecie, kiedy temperatury są dużo niższe niż na włoskich plażach, a przy tym powietrze suchsze i lżejsze. Dlatego właśnie Włosi w lecie tak często uciekają w góry. Wieczory jednak bywają chłodne, a te sierpniowe nawet bardzo chłodne. Warto o tym pamiętać planując nocne przyjęcie.

Zima natomiast to intensywny sezon narciarski, wtedy w zasadzie wszystko podporządkowane jest właśnie nartą i narciarzom. Dobry okres na ślub dla miłosników białego szaleństwa, ale wymaga troskliwego wyboru daty, raczej w niskim sezonie niż w wysokim. Jeżeli nie macie czasu, nie znacie języka, lub nie czujecie się na siłach w samodzielnej organizacji, zawsze lepiej poprosić o pomoc doświadczonego wedding plannera. 

Palnując ceremonię, zaplanujcie sesję fotograficzną. Te miejsca są tak piekne, że szkoda nie robić zdjęć. Pomyślcie  dobrze o wyborze odpowiedniego fotografa, możecie przywieźć ze sobą polskiego lub lokalnego, który będzie znał dobrze miejsca i lokalne zwyczaje. To zawsze jest pomocne.

 

Ślub w Dolomitach
Ślub w Dolomitach. Zdjęcie wykonane przez Wladimiro Speranzoni

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wenecja- wysoka woda i jej geneza

  Czym jest tak naprawdę wysoka woda w Wenecji i jaka jest jej geneza? Od czasu do czasu w Wiadomościach...

Zamknij