Ślub na plaży w Słonecznej Italii

Czy może być coś romantyczniejszego niż ślub na plaży w Słonecznej Italii!

Ślub na plaży to trend ślubny, który nie traci na popularności. Złożenie przysięgi małżeńskiej na pięknej plaży, gorący, biały piasek i rozkosznie ciepła woda… a do tego jeszcze zachód słońca w tle…

Aby zrealizować to marzenie nie musicie szukać propozycji daleko w tropikalnych krajach. Możecie wybrać ślub we Włoszech. Coraz więcej włoskich gmin zezwala na celebrację ślubu właśnie na plaży. A plaż we Włoszech nie brakuje!

Ślub na plaży: Sardynia
Romantyczny ślub nad brzegiem morza. Włochy

Ślub na plaży: romantycznie i skromnie czy elegancko i hucznie.

Ślub na plaży to wiele opcji. Każda z nich ma swoje dobre i złe strony. Można wybrać opcje romantycznego ślubu, tylko we dwoje na dzikiej plaży. Dzika plaża, nie oznacza jednak tańszej opcji, ponieważ najczęściej jest oddalona od urzędu gminy, miasteczka co wiążę się z dodatkowymi kosztami transportu materiału i dojazdu. Na dzikiej plaży nie ma też zaplecza (czyli restauracji i toalety! – mało romantyczne, ale bardzo ważne).  Dzika plaża nie musi też być czysta!

Większość plaży, na których są celebrowane ceremonie ślubne jest wynajmowana od hoteli, restauracji lub tzw. kąpielisk. Tutaj znajdziecie wszystko: zaplecze sanitarne, odpowiednie przygotowanie, dekoracje, czystą plażę, obsługę. Niestety transakcja jest najczęściej wiązana, właścicielowi plaży musi się po prostu opłacić i pobiera opłatę za wynajęcie miejsca ceremonii, altanę, łuk i inne dekoracje (czasami obowiązkowe). W takim przypadku najlepiej jest wykupić u niego cały pakiet (w przypadku hotelu: noclegi, posiłki, przyjęcie, ceremonię) lub w przypadku restauracji czy kąpieliska zorganizować tam wesele. W takim przypadku, koszt wynajęcia miejsca ceremonii będzie przystępniejszy. Ponieważ przygotowanie ceremonii ślubnej na plaży może byc dość skomplikowane logistyczne, szczerzę radzę skorzystanie z pomocy miejscowych specjalistów. 

Zacznijmy od wyboru miejsca

Ślub na plaży: Sardynia

Ślub w plenerze: plaża
Ślub w plenerze. Propozycja dekoracji na plaży

Sardynia jest po prostu piękna! Kolejną zaletą jest długi sezon turystyczny: ceremonie ślubne na plaży można w zasadzie celebrować od kwietnia do końca października. Tutaj oczywiście bardzo ważna jest znajomość wyspy. Sardynia to przepiękne zatoczki, co ciekawe, każda z nich ma swój klimat! W tym samym dniu na jednej plaży może wiać chłodny wiatr a na drugiej panować przyjemne ciepło! Z tego względu warto porozmawiać z kimś kto zna wyspę i jej kaprysy.  Amatorzy ślubu na plaży na Sardynii znajdą tam dla siebie wszystko. Romantyczne, dzikie plaże, gdzie można wziąć ślub, bez wielkich dekoracji, tylko wy, urzędnik, świadkowie i tłumacz. Miejskie plaże, czyli nie oddalone za bardzo od centrum miejscowości. W lecie można znaleźć na plaży plażowiczów. Koszty ceremonii są tutaj generalnie niższe i propozycja jest korzystniejsza dla tych którzy planują romantyczną ceremonię ślubną w wąskim gronie przyjaciół lub we dwoje.

Na Sardynii jest też wiele ośrodków hotelowych w których można celebrować śluby, najczęściej sa to jednak hotele 4i 5 gwiazdkowe, nastawione na duże przyjęcia. Bardzo eleganckie i bardzo szykownie.

Planując miejsce ceremonii weźcie też pod uwagę, że północna Sardynia i tzw. Costa Smeralda to ulubione miejsce wakacji gwiazd filmowych i sportowych, polityków i koronowanych głów. Ceny często są tam dostosowane do kieszeni potencjalnych klientów, więc jest po prostu drogo!

Kierunek klasyczny: Toskania

Toskania to serce Włoch (Włosi, zapewne wcale się ze mną nie zgodzą, ale Toskańczycy na pewno). Sprzyja temu łagodny klimat Morza Tyrreńskiego, przepyszna kuchnia i przepiękne krajobrazy.  Toskania ma bardzo długą linie brzegową, nie zawsze jednak są to szerokie plaże. Plaże bardzo często, zwłaszcza w północnej części regionu są zagospodarowane przez kąpieliska, z których większość ma bardzo dobre restauracje. Z tego względu łatwiej i korzystniej zorganizować tutaj większe przyjęcia weselne połączone z ceremonia ślubną. Na południu regionu zaczynają się za to małe romantyczne zatoczki z wąską, ale uroczymi plażami, które coraz częściej są otwierane na celebrację ceremonii ślubnych.

Ceremonia slubna w plenerze: ślub na weneckiej plaży

Ślub nad morzem: wybrzeże Lacjum i okolice Rzymu

Lacjum to nie tylko Wieczne Miasto Rzym. W okolicach stolicy Włoch, wzdłuż wybrzeża możliwe jest zorganizowanie ceremonii ślubnej na plaży. W ten sposób możecie zamknąć w jednym wyjeździe: zwiedzanie Rzymu i wypoczynek nad morzem Tyrreńskim. Jednak, uwaga, miejsca w których można celebrować ceremonię ślubną to prywatne kąpieliska i restauracje. Więc oprócz dość wygórowanych opłat w USC (nawet w okolicach 1 tys. Euro), musicie się też liczyć z kosztami wynajęcia miejsca ceremonii, a tam już obowiązuje zasada: im więcej serwisów wykupicie, im więcej będzie gości, tym tańsza będzie sama ceremonia.

Ślub na plaży- Wybrzeże Weneckie

Wesele i ceremonia ślubna na weneckiej plaży
Wesele i ślub na plaży: Wenecja

Wenecja to nie tylko Rialto, zabytki i Canale Grande, to również szerokie piaszczyste plaże, ciepły Adriatyk… Od kilku lat coraz więcej nadmorskich gmin wybrzeża weneckiego otwiera się na możliwość zawierania ślubów na plaży. Generalnie ceremonie ślubne są celebrowane na terenie kąpielisk i restauracji nadmorskich. Pod uwagę możecie wziąć: Cavallino-Treporti (kempingi i wioski turtyczne, niektóre bardzo luksusowe), Jesolo (głownie hotele), Bibione (mieszkania), lub położone już w innym regionie Lignano …

Możecie też wybrać ceremonie ślubną z widokiem na morze, ale niekoniecznie na plaży! Ale o tym w następnym artykule!

2 thoughts on “Ślub na plaży w Słonecznej Italii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Romantyczny i wspaniały: poprostu ślub w Wenecji!!

Zastanawiasz się nad ślubem, ale nie masz pomysłu? Marzy ci się coś niezwykłego, ale nie masz ochoty na duży wysiłek?...

Zamknij