Co warto zobaczyć w mieście Marsala na Sycylii?

Planujecie wycieczkę na Sycylię? Odwiedźcie miasto Marsala

Marsala to miasto znajdujące się we Włoszech, na Sycylii. Jest ono chętnie odwiedzane przez turystów, gdyż doceniają oni jego specyficzny klimat i panujący wewnątrz miasta spokój i porządek. Znane jest przede wszystkim z wina, ale ma ono znacznie więcej do zaoferowania. Co warto tam zobaczyć?

Marsala na Sycylii

Marsala co warto zobaczyć

Oczywiście zacząć należy od starego miasta, które jest przepiękne. Miasto przez wieki nie uległo zniszczeniom i zachowało swój zabytkowy charakter. Dzięki czemu również dziś możemy cieszyć się zwiedzaniem wspaniałej katedry i urokliwych placów w różnych,  częściach miasta. Znajdują się tam także mury miejskie i pokaźne bramy, które pamiętają bardzo odległe czasy. Stary klasztor, stojący w pobliżu, przekształcono w muzeum sztuki nowoczesnej, które zdecydowanie warto zobaczyć. Na starówce znajduje się także Museo degli Arazzi fiammini, w których znajduje się 8 arrasów, na których zostały przedstawione  sceny z wojny żydowskiej.

Ciekawym punktem jest też muzeum archeologiczne Baglio Anselmi, w którym złożony został wrak fenickiego statku, znalezionego w 1969 roku. W pobliżu znajduje się też park archeologiczny, ale wybierając się tam warto zdecydować się na zwiedzanie z przewodnikiem, gdyż jest to zbiór kamieni, które bez odpowiednich informacji, wydają się być zupełnie bezużyteczne. Oczywiście Marsala to wiele muzeów, galerii sztuki, teatrów i innych atrakcji, które można zwiedzić, więc z pewnością dobrze jest pozostać tam dłużej niż jeden dzień. Można wybrać się także na wycieczkę poza miasto i dotrzeć między innymi do urokliwej wyspy Mozio, na której znajdują się ślady Fenicjan lub do krainy soli.

Wino z Marsala i inne przysmaki

Jak zostało wspomniane wcześniej Marsala jest znana przede wszystkim z win. I bardzo słusznie, ponieważ tamtejsze trunki są jednymi z najlepszych na świecie. Warto pojechać tam choćby po to, aby odwiedzić winnice, gdzie poznać można ich historię, a także spróbować wielu rodzajów wina i wybrać swoje ulubione. Wino Marsala, bierze nazwę od portu w którym powstało. Możemy popróbować je w różnych wersjach: wytrawne (secco), półwytrawne (semisecco) oraz czerwone (rubino). W zależności od smaku podawana jako aperitif lub do deseru, często dodawana do ciast.  Podobne trochę w smaku do porto i sherry. Największy rozgłos Marsala uzyskała w XVII wieku, „odkryta” przez angielskiego podróżnika Johna Woodhouse.

 

Krajobrazy Sycylii
Marsala jest przepięknym zabytkowym miastem, które świetnie zachowało się po wojnie. Dzięki temu zobaczyć można obiekty, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej. Należy też pamiętać, że jest to miasto włoskie, więc oprócz zwiedzania czekają tam inne atrakcje. Wspaniała kuchnia – makarony, owoce morza, a także najlepsza kawa i lody w Europie, a także rozmowy z mieszkańcami, którzy są bardzo otwarci i chętnie opowiadają o tym miejscu. Te pogawędki to zdecydowanie jeden z ulubionych punktów turystów w Marsali, ponieważ jak twierdzą osoby zamieszkujące ją są jednymi z najsympatyczniejszych ludzi na świecie. Poza tym zawsze z pasją opowiadają o swojej miejscowości, dzięki czemu dowiedzieć się można wielu ciekawych historii, których nie przeczytamy w przewodniku. Jeśli więc lubisz wino, spacery zabytkowymi uliczkami i dobre jedzenie – odwiedź Marsalę, a nie pożałujesz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kuchnia regionu Emilia-Romania

Emilia-Romania to jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie terenów Włoch.  Region ten położony jest w północnej części kraju, a jego stolicą...

Zamknij