Kolejna odsłona EXPO w Mediolanie

Mediolańska wystawa EXPO wraca na ulice miasta! Po raz kolejny władze zdecydowały się reaktywować projekt, który przyniósł niesamowicie entuzjastyczny odbiór ze strony ludzi z całego świata. W 2015 roku w wystawie udział wzięło blisko 150 państw. Edycja 2017 ma być stworzona z jeszcze większym rozmachem.

Przedsięwzięcie trwa od maja , a całość skupiać ma się w północno-zachodniej części Mediolanu. Największy obszar wystawy znajduje się na terenie samego miasta, reszta w Rho, a wszystko zajmuje powierzchnię stu dziesięciu hektarów! Kiedyś na tych obszarach znajdowały się zakłady przemysłowe i produkcyjne, a później przekształcono to miejsce w sieć terenów wykorzystywanych w rolnictwie, usługach komunalnych i w celach logistycznych. Dlatego jest to ziemia dość mocno eksploatowana przez lata, a co za tym idzie ma swój niepowtarzalny klimat. Wystawa stworzona została w bardzo ciekawy sposób, gdyż cała przestrzeń ma kształt wyspy, która otoczona jest wodnym kanałem. Pawilony, wybudowane przez poszczególne państwa ułożone są wzdłuż bulwaru o długości aż 1,5 kilometra i szerokości ponad 30 metrów. Włoscy przedstawiciele mają swój osobny bulwar i zrzeszają reprezentacje swoich regionów i prowincji w specjalnie wyznaczonym miejscu. Na samym końcu znajduje się tak zwany Palazzo Italia, który jest pawilonem organizatora wystawy. W 2015 roku zrobił on furorę, więc twórcy nie zaniechali odtworzenia go i w tym roku. Widok z niego rozpościera się na „Lake Arena” czyli jezioro tworzące swego rodzaju scenę, o olbrzymiej średnicy gdyż niemalże 100 metrów! W 2015 roku ogromną popularnością cieszył się także teatr na otwartej przestrzeni „Air Open Theater”, który mieścił około dziewięciu tysięcy osób. Edycja 2017 nie odbędzie się bez niego, ale zdecydowano się na pewną zmianę. W tym roku organizatorzy zadbali by liczbę wolnych miejsc jeszcze zwiększyć i zrobili to…niemalże dwukrotnie! Samo centrum wystawy EXPO podzielić można na trzy bloki: audytorium, blok centralny – performance oraz budynek biurowy. Nowością będzie przekształcenie przestrzeni między Pero a Mediolanem na swego rodzaju pawilon naukowy, gdzie spotkać się będą mogły firmy zajmujące się nauką, a także jednostki uniwersyteckie. Ten teren stać ma się parkiem zajmującym się szeroko pojętą wiedzą, badaniami, technologią i innowacjami w świecie nauki.

Mediolan zaprasza na targi EXPO 2017
Oczywiście całe wydarzenie obfitować będzie w różnego rodzaju wystąpienia, małe wystawy prac wielu artystów, mniej i bardziej znanych, przedstawienia, festyny, a także inne atrakcje, które warto zobaczyć. Bardzo mocnym punktem będą występy muzyczne. Poprzednie edycje przysporzyły wrażeń, umożliwiając posłuchanie na żywo muzyki, takich gwiazd jak Bocelli, Scala, Gianna Nannini i Antonello Venditti. Tegoroczni artyści zaproszeni do występu z pewnością również nie zawiodą.

Organizatorzy zadbali też o odwiedzających Włochy turystów, których interesuje wzięcie udziału w wystawie EXPO. Przede wszystkim udostępnili więcej linii lotniczych na ten czas. Również właściciele hoteli i mniejszych obiektów turystycznych są przygotowani na to aby przyjąć przybywających gości. Również restauracje, kawiarnie, lodziarnie, pizzerie i bary przygotowane są na zwiększoną ilość przyjezdnych i z pewnością będą serwować swoje najlepsze kąski tak aby dołożyć swoją cegiełkę do powodzenia całego projektu.

Mediolan organizuje targi EXPO w 2017

Dlatego jeśli wybierasz się w tym okresie do Włoch – Mediolan będzie miejscem idealnym. Jeśli nie przeszkadza Ci multikulturowość tego miejsca w tym okresie, duża ilość ludzi, wrażeń i atrakcji z pewnością się tam odnajdziesz i przeżyjesz coś niesamowitego. Zdecyduj się już dziś i wybierz Mediolan jako najbliższy cel swojej podróży, bo warto!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Romantyczny ślub w Wenecji
Marzysz o ślubie we Włoszech? Powierz jego organizację specjalistom

Gwarancja wymarzonej, słonecznej pogody, zapierające dech w piesiach krajobrazy, mniejszy stres związany z organizacją uroczystości, możliwość połączenia zaślubin z niezapomnianym...

Zamknij