Fotograf ślubny w Wenecji

Wybieramy fotografa ślubnego – ślub we Włoszech

Fotograf ślubny w Wenecji- czyli Wenecja i Dolomity w obiektywie  Wenecjanina.

Fotograf ślubny w Wenecji to ważny element udanego ślubu.

Fotograf ślubny w Wenecji- potrzebny od zaraz! Planujecie Ślub w Wenecji– super pomysł! Location przepiękna, romantyczna i jedyna w swoim rodzaju! Tysiące malowniczych mostków, wąskie kanały ze swoimi magicznymi odblaskami, kręte zaułki.

Wenecja to wymarzony set na ślubną sesję fotograficzną. Wenecja nie jest jednak łatwa: wysoka woda, kręte zaułki, które kończą się nagle kanałami, tłum turystów, kościoły z zakazem fotografowania, problemy logistyczne z transportem, nieprzychylni gondolierzy….

Cóż, Wenecję po prostu trzeba znać a sesję zdjęciową dobrze zaplanować. Fajnie jest też jest znać innych Wenecjan, którzy chętnie ustawią motorówkę lub gondolę w sposób najodpowiedniejszy do zdjęcia! Fotograf ślubny w Wenecji?- proszę bardzo, oto jeden z najlepszych weneckich fotografów.

Fotograf ślubny w Wenecji, ważny wybór.
Fotograf Wladimiro Speranzoni z Beatrice Vio, włoską mistrzynią paraolimpijską podczas targów ślubnych w Wenecji “Sposarsi a Venezia … con Noi”. 

 

Wladimiro Speranzoni- kiedy fotografia jest pasją….

Właściciel i twórca jednego z najbardziej renomowanych Studiów Fotograficznych w Wenecji i Północnych Włoszech: Wladi’s Photo.

Klasa 1970, od zawsze związany emocjonalnie i zawodowo z ukochaną Wenecją i swoją wielką pasją Dolomitami.

Pierwsze lata swojej kariery poświęcił fotografii społecznej, która znalazła wyraz w wystawie Margini (Marginesy). Aktualnie zaangażowany w dokumentowanie ważnych wydarzeń społecznych oraz światowych, Biennale, Festiwal Filmowy Złote Lwy, Museum Palazzo Grassi. Zajmuje się też fotografią reklamową i wykonuje sesje fotograficzne waloryzujące przedmioty i obiekty dla największych i najważniejszych sieci hotelowych obecnych w Wenecji oraz znanych sieci Jubilerskich.  Miał też przyjemność fotografować księcia Alberta z Monaco oraz  prezydenta Włoch Giorgio Napolitan, ale także modeli m.in.  Mariano di Vaio i aktorów  Linday Lohan.

Jego największą pasją jest jednak fotografowanie ludzi, ich emocji w najważniejszych momentach ich życia. Stąd jego zamiłowanie do fotografii ślubnej, rodzinnej. Pracuje z wielkimi tego świata, ale uśmiechnięta Panna Młoda, zakochany Pan Młody nigdy nie uciekną przed jego obiektywem.

Fotograf ślubny w Wenecji –  czyli super sesja zdjęciowa z Wladim

organizuję śłuby od 12 lat, Wladiego poznałam w pierwszym roku mojej pracy – i co mogę powiedzieć, to właśnie on nauczył mnie profesjonalizmu! Niezawodny, zawsze punktualny, sesja zdjęciowa dopracowana w każdym calu i każdej minucie. Zna swoją rodzinną Wenecje jak własną kieszeń, każdy zakątek, mostek, ładny krzew czy fotogeniczny portyk. Zapalony marynarz zna wszystkie humory wody i wie, jak ją fotografować.  Nawet podczas krótkiej sesji fotograficznej jest w stanie podarować Nowożeńcom wspaniałe i nietypowe zdjęcia.

Fotografowanie jest jego pasją, to widać, jest w stanie uchwycić, przelotny gest, specjalny moment, spojrzenie. Odbicie Nowożeńców w szybie czy w zwykłej kałuży zamienia w dzieło sztuki.

Miły, sympatyczny,  bezpośredni, co zjednuje mu ludzi, gondolierzy uśmiechają się grzecznie a zakrystiani otwierają miejsca, gdzie nie wolno wejść normalnemu śmiertelnikowi. Zdarzyło mi się też z nim robić zdjęcia w na prywatnym tarasie, użyczonym przez mieszkańców na jego prośbę by sfotografować Nowożeńców w innym ujęciu.

Fotograf ślubny w Wenecji- tak. Mimo to, że Wenecja jest jego rodzinnym miastem, a Dolomity pasją (zdjęcia z górskich ślubów to materiał na kolejny artykuł) to bardzo chętnie wyjeżdża na sesje zdjęciowa na teren całych Włoch, Jezioro Garda, Rzym, Wybrzeże Amalfi, Liguria. Żadna z tych location nie ma przed nim tajemnic.

Ślub w Dolomitach. Zdjęcie Wladimiro Sepranzoni

Super zdjęcia

To nie bajka: Praktycznie każde zrobione zdjęcie jest dobre i nie potrzebuje obróbki! To kolejna, już zanikająca umiejętność, pozostająca charakterystyką fotografów, którzy uczyli się robić zdjęcia jeszcze z rolką filmową. Wtedy (teraz to już prawie prehistoria) miało się do dyspozycji rolkę filmową z 32 klatkami, które następnie były wywoływane w ciemni (może jeszcze ktoś pamięta dziadka lub tatę zamkniętego w łazience jak wywołuje zdjęcia przy czerwonym świetle!). Nie było miejsca na błąd, ujęcie i zdjęcie musiało być doskonałe. Faktycznie od Wladimiro możecie dostać wszystkie zdjęcia. Oczywiście i on oferuje klientom zdjęcia retuszowane na najwyższym profesjonalnym poziomie oraz kompozycje zdjęciowe i albumy.

Fotograf ślubny w Wenecji – Wladimiro Speranzoni 🙂

Ślub w Wenecji. Zdjęcie wykonane przez Wladimiro Speranzoni

 

Ślub w Wenecji. Zdjęcie wykonane przez Wladimiro Speranzoni

 

Ślub w Wenecji. Zdjęcie wykonane przez Wladimiro Speranzoni

 

Ślub w Wenecji. Zdjęcie wykonane przez Wladimiro Speranzoni

 

Ślub w Wenecji. Zdjęcie wykonane przez Wladimiro Speranzoni

 

Ślub w Wenecji. Zdjęcie wykonane przez Wladimiro Speranzoni

 

Ślub w Wenecji. Zdjęcie wykonane przez Wladimiro Speranzoni

 

Fotograf ślubny w Wenecji: Wladimiro Speranzoni

 

 

3 thoughts on “ Fotograf ślubny w Wenecji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zaplanować budżet na ślub we Włoszech

Zanim zaczniecie organizować ślub we Włoszech zastanówcie się nad waszym budżetem. Ja zaplanować budżet na ślub we Włoszech, kilka porad...

Zamknij